παρoυσίαση ΚΠΕ

Δε Τρ Τε Πε Πα Σα Κυ

Σποτ Υπ. Παιδειάς

Συμμετοχή στους αθλητικούς αγώνες

Το Σχολείο μας συμμετείχε στους αθλητικούς αγώνες που διοργάνωσε ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του 1ου Δημοτικού Σχολείου Κρανιδίου....

Ούτως ή άλλως στόχος του Σχολείου μας είναι η υποστήριξη και συμμετοχή, με όποιον τρόπο μπορούμε, σε θεσμούς που ανοίγουν το Σχολείο στην κοινωνία.

Για το λόγο αυτό συμμετείχαμε στο βόλεϊ κοριτσιών και στο ποδόσφαιρο αγοριών. Αποφασίσαμε και ανανεώσαμε τις παλιές μας εμφανίσεις με καινούριες, οι οποίες ήταν μία ευγενική προσφορά του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων Ηλιοκάστρου.Όμως τα κορίτσια της ομάδας βόλεϊ ήθελαν να αγωνιστούν με την καθιερωμένη εμφάνισή μας, κόκκινη και ολίγον μαύρη.

Τον χορό των αγώνων άνοιξε η ομάδα βόλεϊ των κοριτσιών, η οποία έπαιξε δύο αγώνες την πρώτη και 2 αγώνες την τελευταία μέρα των αγώνων.Αξίζουν πολλά συγχαρητήρια στις: Μαρίνα Στ΄, Γεωργία Στ΄, Μαρίνα Ε΄, Κατερίνα Ε, Ευτυχία Δ΄, Μάγδα Δ΄, Θεοδότη Δ΄, Σταματίνα Γ΄ και Αγγελική Γ΄, οι οποίες έπαιξαν τίμια, όμορφα και κέρδισαν το χειροκρότημα όλων των παρευρισκομένων. Ακολουθούν μερικές φωτογραφίες από τους αγώνες βόλεϊ των κοριτσιών.

• H-ομάδα-βόλεϊ-των-κοριτσιών.jpg
    H-ομάδα-βόλεϊ-των-κοριτσιών.jpg
  • Σε-δράση!!!.JPG
    Σε-δράση!!!.JPG
  • Σκηνές-από-τους-αγώνες.JPG
    Σκηνές-από-τους-αγώνες.JPG

Στο ενδιάμεσο είχαμε και τους αγώνες ποδοσφαίρου των αγοριών. Οι αγώνες φέτος πραγματοποιήθηκαν στο γήπεδο του Π.Α.Ο.Κ.. Φορέσαμε τις καινούργιες εμφανίσεις μας, προπονηθήκαμε, προσλάβαμε και κανονικό προπονητή, τον κύριο Μούγιο  (όχι σαν τον δάσκαλό μας που κάνει ότι ξέρει ποδόσφαιρο,ε Δημητράκη, χαχαχα) και κατεβήκαμε στο γήπεδο να διασκεδάσουμε στο μίνι αυτό τουρνουά ποδοσφαίρου. Όλοι οι μαθητές μας, ο Μάριος Στ΄, ο Δημήτράκης Στ΄, οι Δημήτρηδες Ε΄, Ο Άγγελος Δ΄, Ο Αντώνης Γ΄, ο τάσος Γ΄, ο Ανδριανός Γ΄, ο Άγγελος Β΄, Ο Ανδρέας Β΄, και ο Αργυράκος Β΄, ίδρωσαν κυριολεκτικά για τη φανέλα κάνοντας πολλά μέτρα και είναι άξιοι συγχαρητηριών. Δυστυχώς στους αγώνες δεν μπόρεσε να πάρει μέρος ο Γιάννης Γ΄, δίοτι ήταν άρρωστος εκείνες τις μέρες.  Κι εδώ ακολουθούν κάποιες φωτογραφίες από τους αγώνες των αγοριών.

• H-εξέδρα-μας!!!.jpg
    H-εξέδρα-μας!!!.jpg
  • Ώπα!!-πάμε-2123,2124,2125-στα-τακάκια!!.jpg
    Ώπα!!-πάμε-2123,2124,2125-στα-τακάκια!!.jpg
  • Ακούμε-τον-προπονητή-μας!!!.jpg
    Ακούμε-τον-προπονητή-μας!!!.jpg
  • Ζέσταμα-πριν-τους-αγώνες!!.jpg
    Ζέσταμα-πριν-τους-αγώνες!!.jpg
  • Η-ομάδα-μας!!!.jpg
    Η-ομάδα-μας!!!.jpg

Albums

Η τελευταία μέρα ήταν η μέρα απονομής των βραβείων. Σας παραθέτουμε σε μερικές φωτογραφίες τις στιγμές της μέρας εκείνης.

• Η-ώρα-της-απονομής!!!.jpg
    Η-ώρα-της-απονομής!!!.jpg
  • Κύπελλο-κύπελλο-κύπελλο-ολέ!!!.jpg
    Κύπελλο-κύπελλο-κύπελλο-ολέ!!!.jpg
  • Το-σηκώσαμε-το-κύπελλο!!!.jpg
    Το-σηκώσαμε-το-κύπελλο!!!.jpg

Στο σημείο αυτό θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε ιδαιτέρως:

α) το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων για τη δωρεά των 10 καινούργιων μας εμφανίσεων,

β) τον κ. Μούγιο που μας βοήθησε με τις προπονήσεις και την καθοδήγησή του στους αγώνες,

γ) Την ομάδα  του χωριού μας (και της καρδιάς μας, παιδιών και μεγάλων) Ο.Φ.Η., η οποία μας παραχώρησε υλικό για τις προπονήσεις μας και

δ) όλους τους γονείς που συμπαραστάθηκαν στην προσπάθεια αυτή, μεταφέροντας τα παιδιά στο Κρανίδι.

Ελπίζουμε και του χρόνου να είμαστε καλά για να ξαναπάρουμε μέρος!!!!

Ευτυχισμένο το 2016!!!

ΦΕΚονόματος χωριου